fbpx

Zmień język:

TIGER II CA-1032

Kategoria: Myszki gamingowe

Kod producenta: CA1032

Kod EAN: 5902846461760

Kod ERP: MY-G-CAC-015

 

Myszka gamingowa Tiger II CA-1032

Marka California Access dostarcza na rynek produkty wyższej klasy, ale wciąż charakteryzujące się atrakcyjną ceną w stosunku do bardziej uznanych rywali. Dobrym przykładem jest myszka CA StrikeBack TIGER II CA1032. Produkt zapakowano w solidny karton z dużym oknem z zamykanym na rzep elementem w dolnej części. Pudełko utrzymano w typowo gamingowej stylistyce, ale na szczęście nie przesadzono z efekciarstwem. W środku prócz samego "gryzonia" znajdziemy instrukcję obsługi oraz płytę CD z oprogramowaniem.

 

ca1413

 

 

 

 

 

Wykonanie i komfort użytkowania

Myszka od pierwszego spojrzenia nasuwa skojarzenia z konstrukcjami renomowanych modeli dla fanów gier. Wynika to z charakterystycznego generycznego kształtu, który jest uniwersalny i cieszy się popularnością wśród graczy. Tiger II dedykowana jest głównie do osób praworęcznych. Dzięki wyważonemu doborowi materiałów w zakresie ich kolorów i faktur, otrzymano minimalistyczny design, który trafia w gusta szerokiego grona odbiorców.

ca10332

 

ca1404

 

 

 

 

 

 

Ergonomiczność i wygoda

Urządzenie waży 120 gramów, sprzęt jest dobrze wyważony, zarówno kształt z wyprofilowanymi bokami, jak i rozmiar myszy, sprawiają, iż urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni. Czarna kolorystyka została przełamana przez podświetlane elementy. Górna część wykonana została z pojedynczego elementu z twardego matowego plastiku. Boczne panele zostały tak wyprofilowane, aby mysz nie wyślizgiwała się z dłoni podczas przenoszenia.

 

 

 

 

 

 

Szybkość i płynność

Mysz jest wyposażona w 9 programowalnych przycisków, które pozwalają na swobodną zmianę wartości zdefiniowanych parametrów. Element służący do przewijania ekranu z wbudowanym przyciskiem, czyli tzw. „scroll” może służyć za wzorzec dla konkurencji. Gumowa powierzchnia z wypustkami sprawia, że palec się nie ślizga na jego powierzchni i skok jest wyczuwalny. Przycisk rolki nie jest zaś zbyt twardy, nie wymaga ekstremalnie silnego nacisku.

 

 

ca1032
ca1032

 

 

 

Trwałość i finezja

Ślizgacze stanowią standardowy aczkolwiek istotny element zapobiegający bezwładnemu i niekontrolowanemu przemieszczaniu myszy po powierzchni blatu. Kabel USB wyprowadzono niesymetrycznie, nieco z boku przedniej części myszki, a miejsce wyprowadzenia wzmocniono gumową otuliną. Sam przewód cechuje elastyczność, pomimo zabezpieczenia powierzchni za pomocą solidnego oplotu materiałowego. Przewód, zakończony wtykiem USB o pozłacanych stykach, mierzy 1,8 m długości.

 

 

 

Oprogramowanie i podświetlenie

Dedykowane oprogramowanie nie obciąża systemu i intuicyjne w obsłudze. Umożliwia zaprogramowanie wybranych funkcji dla wszystkich przycisków, w tym bardziej zaawansowane multimedialne czy makra. Znajdziemy tu również możliwości kontroli ustawień DPI. Aplikacja umożliwia również zdefiniowanie określonych barw dla wybranych trybów, co znakomicie upraszcza identyfikację bieżących ustawień rozdzielczości.

Precyzja

Znany i sprawdzony sensor optyczny Avago 3050 charakteryzuje się przeważnie dobrymi prędkościami maksymalnymi (ok. 3m/s) i przyjemnym feelingiem w trakcie rozgrywki.

Podsumowanie

CA StrikeBack TIGER II CA1032 stanowi udany produkt w atrakcyjnej cenie. Producent zaprezentował sprawdzoną i lubianą konstrukcję. Obok dojrzałego, wypróbowanego sensora optycznego myszka zapewnia solidne wykonanie z dobrych jakościowo elementów jak również funkcjonalne oprogramowanie. Jeśli poszukujecie podobnego sprzętu, a waszą ulubioną rozrywką są strzelanki, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ten model, szczególnie w relacji jakość/cena.

 

Zobacz jak myszka Tiger II wypadła w recenzji Komputronik Gaming!

 

ca1413

 

 

 SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 

Typ myszy optyczna
Komunikacja przewodowa
Długość kabla 180 cm
Kabel w oplocie tak
Liczba przycisków 9
Czułość DPI 1 000, 2 000, 3 000, 4 000
Podświetlenie tak
Kolor podświetlenia błękitny, czerwony, RGB, zielony
Kompatybilność z systemami Windows, Linux, MAC
Kolor obudowy czarny
Powierzchnia antypoślizgowa tak
Profil myszy symetryczny
Sensor optyczny Avago 3050
Wymiary 132mm x 75mm x 40mm
Waga 115g

Pliki

 

Wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików cookies.